Depresyondan Kurtulmanın En Etkili Yolu

admin Yorum yapın

Derin mutsuzluk duygusundan hayattan kopma noktasına getiren depresyon, zamanında tedavi edilmesi gereken önemli rahatsızlıklardandır. Toplumda depresyon diye adlandırılan kısa süreli ruhsal bunalımlar, aslında tedavi gerektirmeyen bir durumdur. Eğer ruhsal sıkıntı bir haftadan fazla sürüyorsa, gün geçtikçe ilerliyorsa ve kişiyi hayattan koparma aşamasına geldiyse tedavi edilmesi gereken depresyonla karşı karşıyayız demektir.

Depresyon teşhisi için doktorlar sizden bazı tahliller isteyecektir. Tiroit bezinin problemleri hormon dengesizliğine ve depresyona neden

depresyondan kurtulmak

olabilmektedir. Ayrıca doktorun size sorduğu sorulara verdiğiniz cevap hastalığınızın tanısında belirleyici olacaktır. Doktorunuzun bedensel ve ruhsal tedavi yöntemi uygulamalarının yanında sizin de uygulayacağınız yöntemler hastalığı atlatmanızı sağlayacaktır.

Depresyondan kurtulmanın en etkili yolu bol bol gülümsemektir. Minik bir kedinin kuyruğunu takip edişine gülün, hayatın komik yanlarını bulun, sizi kızdıran durumlara bile gülün. Gülümsemek vücudun mutluluk hormonu salgılamasını sağlayarak içten bir iyileştirme gerçekleştirir. Stresten uzak durmak tüm hastalıkların geçmesini sağlayan anahtar formüldür. Sizi strese sokan her olayın tam tersini hayatınızı çekmeye çalışın.

Film izlemek sürekli kendinize odaklı düşünmenizi hafifletecektir, komik videolar moralinizi düzeltecektir. Yiyeceklerinize ve içeceklerinize dikkat edin, uyku kaçıran beslenme şeklinden uzak durun. Kötü alışkanlıklarınızı bırakın, yerine hobilerinizi koyun. Uykunuzu almaya dikkat etmelisiniz, rahat bir gece uykusu ertesi güne zinde uyanmanızı sağlar. Depresyondan kurtulmanın en etkili yolu kişinin kendisiyle barışmasıdır, kendinizle savaşmayı bırakın.

Bir önceki yazımız olan Depresyon Geçiren Dua başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


bebek sitesi